SVRider.dk Forum

Forumliv => Lidt af hvert => Emne startet af: SVea efter Maj 18, 2008, 02:49:50 pm

Titel: Hvor er den fra??
Indlæg af: SVea efter Maj 18, 2008, 02:49:50 pm
Jeg tænkte, at det kunne være sjovt, at se, hvor mange der mon havde fået afviklet deres cykle til en her på forum. Jeg har jo selv købt min Gixx af Hønse, og jeg kan læse mig til at Copy_cat´s cykels nye ejer også er herinde.

Så måske kunne folk skrive en lille historie om hvilket medlem og hvordan og hvorledes de havde købt og solgt.
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: langemand efter Maj 18, 2008, 02:58:59 pm
køber nyt.......... skal ikke handle med de svindlere der findes her :innocent: :lmao:
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: Henning_F efter Maj 18, 2008, 03:20:33 pm
Begge min SV'er er købt af folk, som ikke var herinde. Det samme gør sig gældende min nyeste maskine, som er købt en forhandler, så desværre ikke så meget spændende at berette herfra...  :innocent:
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: kent efter Maj 18, 2008, 04:37:56 pm
min er købt af en svrider, jeg viste det bare ikke, for jeg anede ikke at siden eksisterede før jeg havde købt :?
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: sircajun efter Maj 18, 2008, 04:38:17 pm
Min har jeg selv importertet fra Tyskland, da jeg troede jeg kunne spare en masse penge  :whatever:

Den er faktisk pt til salg så det er muligt en SVrider der køber den  :thumbsup:
 

SørenG

Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: SilVer efter Maj 18, 2008, 08:24:13 pm
Min har jeg selv importertet fra Tyskland, da jeg troede jeg kunne spare en masse penge  :whatever:

...
 

SørenG


X2
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: Kralund efter Maj 18, 2008, 08:37:17 pm
Købte min af èn herinde fra (hvis kæreste faktisk havde en magen til, gad vide hvor dèn blev af?)
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: Mr.Bean efter Maj 18, 2008, 09:53:17 pm
Byttede mig til min røde 1000n i november af en der hed Jesper fra hovedstaden
ved ikke om han var her inde fra
fandt også først herind efter jeg havde fået min
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: Hippie Hansen efter Maj 18, 2008, 10:41:29 pm
Har ikke handlet med nogle her inde fra... Men da SVinet blev solgt, fik køber at vide gentagende gange at der var et super forum opkaldt efter hans nye maskine. Men tror ikke han er kommet her ind efterfølgende.
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: Jesper Jensen efter Maj 19, 2008, 06:19:35 am
Købte min af Paw :)
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: SVea efter Maj 19, 2008, 07:37:32 am
Købte min af Paw :)

Det er sgu da rigtig JJ, det havde jeg helt glemt  :thumbsup: Hvad med HM´s gamle cykel?? Hvor er den henne i verden??
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: Jesper Jensen efter Maj 19, 2008, 07:59:44 am
Det er sgu da rigtig JJ, det havde jeg helt glemt  :thumbsup: Hvad med HM´s gamle cykel?? Hvor er den henne i verden??

Den har min kammerat Thomas..

Nu må vi se om min SV'er snart skal gå i arv herinde også :)
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: Rask efter Maj 19, 2008, 11:20:17 am
Yamahaen er fra Fåborg - købte den af en kørelærer der skulle lukke ned. Den har aldrig kørt skolekørsel - det var hans private cykel - sagde han  :rolleyes: Flink og reel mand  :respekt:

Min ex SV650S K1 blev købt i Bremen i 2005 - det kunne sagtens betale sig   :loser: (fik den stand, km, pris og farve jeg ville have :blink:). Den blev købt i okt. 2007 af John fra Fanø - John kigger vist forbi forum her engang i mellem.. Forrsten John, så har jeg B2´s carbon patter alias hælplader liggende du må få  8)

/Morten
Titel: Re: Hvor er den fra??
Indlæg af: Kondi efter Maj 19, 2008, 11:42:27 am
Købte min af en fin fyr i Esbjerg, der lige havde købt en ny Gxsr600 - så at komme ind i hans lille garage, hvor der i øvrigt også stod én af hans kammeraters maskiner, var liiidt fedt :)

Rigtig god handel - bortset fra at jeg grundet mangel på kort, måtte få min kammerat til at køre den hele vejen hjem til Kbh i super fedt vejr - mig halsende efter i en brandvarm Golf.