SVRider.dk Forum
Erfaringer og generel viden om MC'er og SV i særdeleshed => Modifikationer => Emne startet af: SV-spirit efter Januar 12, 2009, 11:42:09 am
-
Jeg har købt en underkåbe på e-bay til SV1000S. Der følger ingen beslag med. Så mit spørgsmål er om der er nogen der kan beskrive beslagene/bolte etc., vise billeder, skitser, dimensioner eller lignende, så at jeg kan fremstille dem ?
Mvh
Lars
-
Der kommer du nok til at bede et medlem med bund-kåben om at tage nogle billeder... Det er umuligt at finde billeder af monteringsbeslagene eller reserve-kits på nettet. Desværre!
Det kan være at det er noget man kan bestille hjem igennem en Suzuki forhandler.
-
Har du kigget på www.aplha-sports.com ?
-
Har du kigget på www.aplha-sports.com ?
Der kiggede jeg uden held... Men jeg kan have overset dem...
Nu er det jo TCP Aerodynamics som egentlig laver kåben - Suzuki sælger den bare og siger at den er "original". Lige som at det er LSL som laver Suzukis "originale" crash-pads. Jeg mener kun at de har originale dele hos Alpha-sport... Men igen - jeg tager måske fejl!
-
min har ingen beslag, er monteret direkte med boltene i stel.
-
min har ingen beslag, er monteret direkte med boltene i stel.
Det er der til en TCP-kåbe (den originale)