SVRider.dk Forum

Forumliv => Lidt af hvert => Emne startet af: Abc senior efter Oktober 10, 2009, 06:37:25 pm

Titel: Vinteropbevaring
Indlæg af: Abc senior efter Oktober 10, 2009, 06:37:25 pm
Hi out there .... er der nogen der kan anbefale en god Vinteropbevaring (opmarmet), syd for KBH / Sjælland. ???? evt kontakt / pris modtages med glæde

pfht

ABC Senior
Titel: Re: Vinteropbevaring
Indlæg af: Gud efter Oktober 11, 2009, 12:49:06 am
mc sydsjælland
Titel: Re: Vinteropbevaring
Indlæg af: Per efter Oktober 11, 2009, 10:54:52 am
talte med Lars igår - han har en fin garage frostfri...har aldrig haft problemer med rust over vinteren...og han har måske plads til os .....lidt WD40 på det blanke så skulle den være hjemme...hvis nu nu kan være 2 kan der måske komme lidt varme til fornuftig pris .... vi kan lige tale om det søndag... hilsen SVoger  :mrgreen:
Titel: Re: Vinteropbevaring
Indlæg af: TOB efter Oktober 14, 2009, 03:14:09 am
Hvis det bare er et sted at parkere SVinet vinteren over på Sjælland, så er de MC-Motel måske værd at kigge nærmere på (Ølstykke): http://www.mc-motel.dk/Opbevaring_af_MC.html (http://www.mc-motel.dk/Opbevaring_af_MC.html)?