SVRider.dk Forum
Forumliv => Lidt af hvert => Emne startet af: Per efter Marts 29, 2012, 02:03:31 pm
-
men det havde nok været en på skrinet ....... :club: eller givet hende en tilsvarende tur på kølerhjelmen.... wtf :shock:
http://ekstrabladet.dk/biler/bil_nyheder/article1733311.ece (http://ekstrabladet.dk/biler/bil_nyheder/article1733311.ece)
-
Ja det er skidt.. Han tager det ellers forbavsende roligt ovenpå sin nær-død oplevelse..
-
Arrh - han sparker jo først.
Hvis man vil losse, skal man gå HELT amok.... DET giver respekt.
-
At kvindens reaktion er skingrende sindssyg er vist hævet over enhver tvivl. Værre endnu er det, at folk i deres kommentarer på avisens hjemmeside udtrykker forståelse for hendes reaktion.
Han sparker muligvis efter bilen, men i hvilket forvredent univers skulle det kunne retfærdiggøre at manden bliver kørt ned - og endda møder forståelse fra danske læsere. Det er :brok: da en helt forskruet (fejl-)opfattelse af "ret til hævn", eller hvad det nu er, der farer gennem folks hoveder.
-
Arrh - han sparker jo først.
Hvis man vil losse, skal man gå HELT amok.... DET giver respekt.
Griner højlydt.... :-D
-
syge kælling.....burde sigtes for mordforsøg.
-
:shocked: :facepalm: Det helt galt det der, hun har vel det røde. SYGE kvinde!
-
Hun havde nok fået med bagsiden af læder handsken hvis det var mig :-)
-
Hun havde nok fået lov til at kysse de varme udstødningsrør!!!! Skøre kælling.... :dead:
-
har lige siddet og læst kommentarene på "Nationen", det er fame en skræmmende indstilling / opfattelse folk har til MCister.... :dead:
-
Arrh - han sparker jo først.
Hvis man vil losse, skal man gå HELT amok.... DET giver respekt.
LOL... Enig, det er da nogle tøse kick har gør med tå spidserne…
-
Han er da også for sindsyg. Han kunne jo have ramt nogen med den fod.
Godt at der var en som satte en stopper for den sparkeglade tosse. :lmao:
-
har lige siddet og læst kommentarene på "Nationen", det er fame en skræmmende indstilling / opfattelse folk har til MCister.... :dead:
Enig, for hvad angår mange af kommentarerne.
Konen er fuldstændig bindegal og bruger sin bil som våben, med fare for både at køre ham over, at smadre hans ben og hvad ved jeg. Jeg håber hun får en solid dom !!!
Ved videoens start holder hun helt skævt i sin vognbane...
Jeg syntes ret tydeligt at kunne se at der er sket det, at bikeren har passeret hendes bil venstre om (som er helt lovligt fx herhjemme når man bliver indenfor vognbanen), men janteloven er kommet op i hende og hun har prøvet at lukke af for ham, sikkert med fare for at ramme ham - deraf et spark (som jeg også selv pr. refleks leverede til en tøs der var ved at mose mig i hendes fars bil da jeg tog kørekort - men det er en helt anden historie)
Vi møder dem jo også herhjemme af og til... jantelov-tilhængerne - men heldigvis også de modsatte. Er i de seneste uger flere gange blevet mødt med hensyn fra bilister der har holdt tilbage for at jeg kunne køre sammen med dem jeg fulgtes med... og DET er da en fed start på sæsonen :respekt: