SVRider.dk Forum

Erfaringer og generel viden om MC'er og SV i særdeleshed => Teknik og vedligehold => Emne startet af: Gregers efter Juli 02, 2013, 10:16:56 am

Titel: Spørgsmål til gearindikator
Indlæg af: Gregers efter Juli 02, 2013, 10:16:56 am
Hola Forum,

Efter min tur på Mantorp, må jeg sande at jeg ikke kan holde styr på mine gear i hovedet...  :facepalm:

Ergo leder jeg nu efter en gearindikator, men er i tvivl om hvilken model man bør vælge. Kan se der er en brugt til salg herinde, men hvor mange af de forskellige funktioner har man reelt brug for og hvad skal man regne med at smide efter sådan en lille gadget?

Gode råd og anbefalinger modtages gerne.
Titel: Sv: Spørgsmål til gearindikator
Indlæg af: Thomas-R efter Juli 02, 2013, 10:58:12 am
Jeg ville gå efter en fra healtech plug'n play til ca en tusse. Uden alt det der tre fix, som ikke virker på vores. Og så lille som muligt. Men det er jo bare mig. Har selv overvejet det men er ikke nået videre.

Sendt fra min GT-I9100 med Tapatalk2

Titel: Sv: Spørgsmål til gearindikator
Indlæg af: Vendelboen efter Juli 02, 2013, 01:07:53 pm
Jeg købte TDE og var rigtig godt tilfreds..


Titel: Sv: Spørgsmål til gearindikator
Indlæg af: SVenskeren SOLO efter Juli 02, 2013, 04:16:00 pm
Jeg har healtech på min og det spiller bare ..
Titel: Sv: Spørgsmål til gearindikator
Indlæg af: TOB efter Juli 03, 2013, 11:05:16 am
Kan også tilslutte mig HealTech (GiPro) som er plug'n play (http://www.healtech-electronics.com/ (http://www.healtech-electronics.com/))