SVRider.dk Forum
Erfaringer og generel viden om MC'er og SV i særdeleshed => Modifikationer => Emne startet af: Philip L efter September 06, 2013, 12:59:06 pm
-
Overvejer disse spejle til min sølvgrå SV1000N, har planer om et sort LSL eller Rizoma styr, men er i tvivl om jeg skal vælge de sorte, eller sort/guld, har ikke umiddelbart planer om andet i guld på den og er meget i tvivl om det vil se helt skævt ud.
http://www.motorcykelgalleri.dk/marked/Styling/141288-rizoma-tomok-look-alike-spejl
-
Hvis du smider en guld farvet gixxer gaffel på ville det sikkert være ok med guld spejle, ej føj, min ærlige mening er at sort og måske lidt carbon holder, guld er bsre ikke mig. Men man skal købe det man selv syntes er fedt, ikke det nabo'en syntes om ;)
Sendt fra min GT-I9100 med Tapatalk2
-
Find nogle fede spejle med blinklys i, og drop de originale.
Og smid så bare en Kixxer gaffel på.
Det er ik så svært :mrgreen:
-
Philip de spejle du linker til, er til en mc med kåbe.
Har du tjekket de også fås med beslag til en N model?
-
Det gør de, der er flere slags beslag med så de også passer på naked bikes :)
I didn't loose my mind, i sold it on eBay...
-
Hvis du syntes de er fede ville jeg da købe dem. Men de er umiddelbart ikke så lange i armen så du ser nok en del arm i dem. Gør man også i mine.
Sendt fra min GT-I9100 med Tapatalk
-
Find nogle fede spejle med blinklys i, og drop de originale.
Og smid så bare en Kixxer gaffel på.
Det er ik så svært :mrgreen:
jeg er utrolig glad for mine med blink fra louis.de
http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10028794
galleri:
http://www.motorcykelgalleri.dk/galleri/17135-suzuki_sv_1000_k4
bare lidt inspiration
-
Dem jeg har haft bedst udsyn i er bar-end spejle, den kan bare ikke rigtig komme gennem døren med dem på :-( så jeg nøjes med dem jeg har, lidt endnu
Sendt fra min GT-I9100 med Tapatalk