SVRider.dk Forum
Erfaringer og generel viden om MC'er og SV i særdeleshed => Modifikationer => Emne startet af: Bandit1200 efter Februar 16, 2007, 07:29:10 pm
-
Jeg har fundet disse LED-blink hos KJ Motorcykler.
Er her nogen som kender blinkene og måske kan anbefale dem?
(eller bor i Herlev og lige smutter ind og belurer dem :mrgreen:
http://www.kjmotorcykler.dk/product.asp?product=4135&sub=6&page=1
-
Har ikke set dem før, og kønne er de da heller ikke :D
-
Jeg syntes de er meget fede, har set dem på en ged i Hamborg og bestiller snart et sæt fra Tyskland - jeg har fundet dem til ca. 350,- incl. porto.
Du kan gi lyd hvis du skal ha et par med! For jeg skal ha et sæt, nu har jeg nemlig hverken haft blink eller spejle på, de sidste 2 år og den bliver nok ikke ved med at gå... :?
-
Det lyder sq ok, Hønse. :thumbsup:
Lige et tillægs-spørgsmål (som jeg nok aldrig lærer at forstå....)
Modstande..........hvordan med dem? Hvad skal jeg ha'?
-
Mit umiddelbare råd angående modstande er: kåb et ordentligt blinkrelæ a'la Rizomas(som også fås hos KJ til 195;-) istedet for at bøvle med modstande og pis, sæt det på og det virker :) da det er ligeglad med hvad du har monteret af diodegejl :mrgreen:
ps. jeg har diverse modstande og et T.hansen blinkrelæ du kan få for en fadbamse :innocent: