SVRider.dk Forum
Forumliv => Lidt af hvert => Emne startet af: BrianS efter April 24, 2007, 08:47:54 pm
-
Så er der indkøbt en knoldhopper. XT 600 '86, kun kickstart.
Billeder på galleriet. http://www.svrider.dk/gallery/thumbnails.php?album=133
Jeg skifter fordi jeg syntes at SV'eren er for dyr at have til at stå i garagen. Jeg får ikke kørt så meget da jeg ikke har så langt på arbejde mere, og i weekenderne har jeg meget andet der åbentbart trækker mere.
Nu skal der køres lidt grus-, mark- og skovveje. Det er faktisk sjovt 8). Og jeg skal have en bedre traktor til når der skal hentes brænde.
Der er også indkøbt en adskildt reservedels cykel. Olie køler og touring tank skal snart afhentes. Så der er masser at rode med.
Nu skal den lige have en gang Biltema lak, så bliver det en rigtig fed mudder-racer. :rolleyes: :mrgreen: 8)
SVinet er ved at blive solgt til en nabo. Men hvis det ikke bliver til noget skal jeg nok sætte den herind før den ryger på DBA.
Jeg vil stadig følge med herinde, selv om det nok ikke er så interresant at følge med i jeres SV-gejl. Men så må Thomas Brun og jeg bare starte en Knoldhopper sektion :)
-
Til lykke med den..
Ser meg også rundt etter noe sånt som jeg kunne bruke til vinterkjøring.. Dog, jeg sliter med å få overtalt min kjæreste at det er en god idè..
-
Det er jo det vi skal :whatever:
Vi vil derfor gerne have oprettet et par giff der passer til os.
-
Det er jo det vi skal :whatever:
Vi vil derfor gerne have oprettet et par giff der passer til os.
Jeg mangler at prøve den øverste situation. De nederste to har jeg været udsat for, eller noget der føltes sådan.
-
Jeg mangler at prøve den øverste situation. De nederste to har jeg været udsat for, eller noget der føltes sådan.
Bare rolig, det kommer helt af sig selv når du begynder at føle dig uovervindelig på geden :mrgreen: