Hvis du har doneret til forum og dit navn ikke fremgår på listen over glade givere - så skriv en PM til Ole!se mere her:http://www.svrider.dk/forum/index.php?topic=7265.0
0 Medlemmer og 1 Gæst læser dette emne.
Den står fuldstændigt stille! Se bare på dækmønsteret, det ville ikke være til at se hvis hjulet drejede rundt, ergo står den stille!
Citat fra: HavenissenDen står fuldstændigt stille! Se bare på dækmønsteret, det ville ikke være til at se hvis hjulet drejede rundt, ergo står den stille! Medmindre der er brugt et HIGHSPEED camera
Citat fra: CaponeCitat fra: HavenissenDen står fuldstændigt stille! Se bare på dækmønsteret, det ville ikke være til at se hvis hjulet drejede rundt, ergo står den stille! Medmindre der er brugt et HIGHSPEED camera Det kan der være noget om!Dog er det en rimelig moderne bil der er tale om, så man må formode at den er af typen der selv tænder lyset når der er tænding på. Hvis vi formoder dette og lægger mærke til at der ikke er lys i lygterne på billedet kan man kun komme frem til at bilen simpelthen slet ikke er tændt, hvilket vil gøre det tæt på umuligt for den at køre med høj fart gennem et sving!
Det er kun til lande med krav om kørelys at bilerne leveres med automatisk lystænding så det vil ikke være et holbart argument. Derimod ses det tydeligt (host, host) at selen er kraftigt (host, host) påvirket af den turbulens føreren og den manglende dør skaber. Ergo: bilen holder stille og det blæser helt vildt.
Sådan som bilen hælder (uanset hvad manden vejer) ville den ikke være midt i et venstresving Mit gæt er at der er stillet noget under bilen i den side vi ikke kan se .. derfor står den stille ?